Witamy na blogu !

WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ OD…
 
Bezpieczeństwo w każdym budynku zaczyna się od dobrze zrobionego projektu, w szczególności projektu wszystkich instalacji 👷🏻‍♂️
My zajmujemy się projektami instalacji od jego koncepcji przez projekt budowlany, następnie przetargowy aż po wykonawczy. Wykonujemy projekty różnego rodzaju instalacji:
✅ gazowe
✅ wodno-kanalizacyjne
✅ wentylacji i klimatyzacji
✅ ogrzewania centralnego i ciepła technologicznego
✅ elektryczne
✅ teletechniczne
 
Szukasz biura projektowego instalacji sanitarnych elektrycznych ?
Zapraszamy do kontaktu!
 
tel: 507 961 769

BŁĘDY PRZY WYKONYWANIU INSTALACJI

Prawidłowa cyrkulacja powietrza w budynku jest niezbędna nie tylko ze względu na zdrowie przebywających w nim osób, ale również ze względu na utrzymanie dobrej kondycji budynku. Tam, gdzie zostały popełnione błędy przy wykonaniu wentylacji, dochodzi do trwałego zawilgocenia, a następnie – do rozwoju grzybów i mikroorganizmów.
Pierwszym błędem, często popełnianym przez inwestorów, którzy w trakcie budowy postanawiają zmienić przewidzianą w projekcie wentylację grawitacyjną na mechaniczną, jest wykonanie instalacji bez projektu lub niezgodnie z nim. Taka wentylacja może okazać się niewydolna i działająca nieprawidłowo – w niektórych pomieszczeniach mogą pojawić się przeciągi, a w innych wymiana powietrza będzie niewystarczająca.
Zespół Environ Projekt przygotowuje fachowo wykonany projekt, w którym prezycyjnie określamy parametry instalacji, takie jak charakterystyka kanałów, wentylatorów, wymiennika oraz przepływu powietrza w poszczególnych pomieszczeniach.
Kolejnym błędem, często popełniamym podczas modernizacji istniejących budynków z wentylacją grawitacyjną, jest wymiana okien na szczelne – bez nawiewników. W takim przypadku wentylacja w modernizowanym domu jest niemal zerowa i pojawiają się problemy takie jak rozwój pleśni czy wyłączanie się automatycznych gazowych podgrzewaczy wody.

Aby zapobiec tym błędom i wielu innym, które mogą negatywnie wpłynąć na komfort przebywania w budynku, zleć wykonanie projektu oraz montażu instalacji profesjonalistom z Environ Projekt.
📧 mail: [email protected]
🌐 www: https://lnkd.in/gj9mWC-M / www.environprojekt.com
📞 tel: 507 961 769


#projekt #wentylacja #instalacje #hvac #biuroprojektowe #projektwentylacji #projektinstalacji